Yaylacık Mah. Nilüfer Bursa
0532 545 22 04 0532 505 12 55

Sıvı Solucan Gübresi

Sıvı Solucan Gübresi Hakkında Bilgi

Sıvı solucan gübresi sıvı halde satışa sunulan solucan gübresi türüdür. Üretimin yüzde yüz katı halde bulunan solucan gübresinin sıvılaştırılması ile elde edilir. Bakterileri kovmak amacı ile PH seviyesi dengelenerek satışa sunulur. Raf ömrü uzun bir gübredir. Bir litrelik, beş litrelik ve on beş litrelik hallerde satışa sunulur.

Sıvı Solucan Gübresinin Faydaları Nelerdir?

Sıvı solucan gübresi özellikle ağaç diplerine uygulanır. Ağaçların daha sağlıklı bir şekilde çıkmasını sağlar. Bitkilerin daha dirençli olmasını sağlar. Hava şartları ile daha iyi savaşabilirler. Sıvı solucan gübresinin kullanıldığı ürünlerde hızlı bir şekilde büyüme ve gelişme gözlenir. Bitkilere kullanıldığı zamanlarda toprakta bulunan organik madde miktarında artış yaratır. Hem topraktan hem de bitkiden daha iyi verim alınır. Don olayının yaşandığı bölgelerde don olayına karşı bitki de ve bitki köklerinde direnç sağlanır. Bitkinin kök gelişimi daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bitki köklerindeki saçaklanmanın artmasını sağlar. Bitkilerin kökleri çok daha güçlü bir duruma gelir. Solucan gübresi sayesinde bitkiler kök hastalıklarına karşı daha dirençli bir hale gelir. Toprakta bulunan zararlı bakterilerin kovulmasını ve zararlarının ortadan kaldırılmasını sağlar. Bitki olan ve oluşabilecek bütün hastalıklara karşı dirençli bir hale gelir. Bitkinin uzun süre besin kaynağını almasına yardımcı olur. Tekrardan bir gübrelenme ihtiyacının oluşması uzun bir zaman alır. Toprakta yer alan mikroorganizmaların faaliyetlerinin hızlanmasını sağlar. Toprakta var olan su tutma kapasitesinde bir artış meydana gelir. Bu sayede bitki herhangi bir susuzluk sorunu da yaşamaz. Bitki için gerekli olan fosfor, potasyum ve demir gibi besinlerin daha iyi bir şekilde karşılanması sağlanır. İçerisinde yabancı bir ot tohumu içermek gibi bir özelliği yoktur. Gübre sayesinde oldukça lezzetli bitkiler ve meyveler oluşur. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi de bulundurmaz. Bu nedenle de oluşan bitkiler de organik olarak oluşur.

Sıvı Solucan Gübresi Fiyatı Ne Kadar?

Sıvı solucan gübresinin fiyatında ihtiyaç durumuna göre ve litresine göre değişiklik olmaktadır. Bu nedenle de kesin olarak fiyatı budur denilemez.